top of page
Novohradske_hory.JPG

Cesta po naší vlasti

22. 5. – 21. 6. 2020

31 dní
1 895,4 km

Cechy.png

Měli jsme v plánu vyrazit za poznáváním zemí Balkánu a kovid řekl, že ne. Zavřeli nám hranice a smolík pacholík. Neváhali jsme, hodili na naši krásku držák na kola a vydali se za poznáváním naší vlasti. Vzali jsme to na západ do CHKO Slavkovský les, který nám nabídnul výlet na Krásenský vrch. U lázní Kyselka jsme si vyšli za výhledy na údolí řeky Ohře a na kopec Bučina s rozhlednou, kterou nechal postavit Heinrich Mattoni.

V Krušných horách jsme vyšlapali na Klínovec. V Jáchymově nás vzala naučná stezka Jáchymovské peklo za pochmurnou historií a Nové Hamry nabídly milou via ferratu. V ašském výběžku jsme zavítali na nejzápadnější bod České republiky. Provětrali jsme i náš milovaný kajak na vodní nádrži Skalka a navštívili jsme skanzen Doubrava. U Tachova nás procházka zavedla k památníku bitvy, na rozhlednu Vysoká a k druhé největší jízdárně střední Evropy. Pokračovali jsme přes Horšovský Týn, Domažlice, byli na prohlídce hradu Švihov a v CHKO Český les jsme na kole pokořili nejvyšší vrchol Čerchov.

Šumava nás přivítala deštěm, ale zase jsme ji v ten moment měli téměř jen pro sebe. Podnikli jsme řadu výletů pěšky i na kole např. k Černému a Plešnému jezeru, kolem Schwarzenberského kanálu, na nejvyšší horu Plechý. Strávili čas u vodní nádrže Lipno. Zajeli si za krásami měst jako je třeba Vyšší Brod, Rožmberk nad Vltavou či Český Krumlov. Dobyli jsme další nej, tentokrát nejjižnější bod ČR.

Jedno z nejhezčích překvapení na naší trase nám nabídla příroda Novohradských hor a okolí včetně mnoha výletů. Prošli jsme si Národní přírodní památku Terčino údolí a na Třeboňsku neodolali candátím hranolkům. Česká Kanada nám ničím tu pravou Kanadu nepřipomněla, ale hrad Landštejn a Graselova stezka se nám moc líbily. Odtud jsme to pomalu vzali zpět ku domovu, abychom mohli vyrazit za dalšími dobrodružstvími. Cesta po Čechách nám přinesla zdolání plno rozhleden, vrcholů, řadu naučných stezek, historických památek a hlavně množství krásných zážitků. 


 

bottom of page