top of page
DSC_0130.JPG

Jarní prázdniny v Rakousku

12. – 19. 3. 2022

8 dní
1 556,2 km

Německo, Rakousko

Ramsau.png

Chtěli jsme si ještě plnými doušky užít bílé stopy a kde jinde, než v zimním ráji lyžařů a letním ráji turistů. Proti našim zvyklostem jsme se rozmazlili v pro nás pořádném luxusu v podobě příjemného ubytování u staršího, milého pána v soukromí, v útulném apartmánku s vlastní koupelnou a kuchyňkou, co víc si přát.

Cestou do Ramsau jsme si zajeli vyzkoušet běžecké trasy, i ty závodní v Hochfilzenu, kde nás přivítalo sluníčko, dokonale upravená stopa, a sice příjemná paní, ale zkásla nás o 6 euro na osobu za den, takový skipas pro běžkaře. Při delším pobytu nebo pro místňáky se vyplatí jedna z variant – týdenní, měsíční či celosezónní vstupenky. V Ramsau am Dachstein jsou ceny dvojnásobné, ale jde o opravdu skvělý zážitek pro klasiky i bruslaře, nasadit lyže hned u baráku a uhánět po cestě hodné závodníka.

Celý týden jsme si užívali upravených tras, nabízených okruhů a to vše s dokonalými scenériemi Dachsteinu. Rakušané to mají opravdu pěkné! Nenechali jsme si ujít ani možnost večerního lyžování, kdy je osvětleno několik kilometrů tras od stadionu. Jelikož byl konec sezóny, měli jsme je v podstatě jen pro sebe, jen místní maskot, dráček Kali nás sledoval. 
Doporučujeme zastávku v informačním centru, kde mají řadu map, brožur a jelikož je Ramsau domovem proslulého německo-rakouského seriálu Záchranáři z hor (Die Bergretter), setkáte se tu i s hlavními hrdiny v papírové podobě. Nás osobně překvapila odpověď v češtině. Milý mladík z Čech nám poskytl řadu podstatných informací i pro případnou letní sezonu. 

V Ramsau am Dachstein by člověk hned zůstal žít, v zimě trasy na běžky hned u baráku a v létě turistické trasy hned za domem, výhledy z teras a balkónků dechberoucí, tady člověk chce popíjet ranní kávu či večerní víno. Nám se bohužel čas zde nachýlil ke konci, alespoň pro teď. Zabalili jsme se, rozloučili a vydali se ku domovu. Ale nebyly bychom to my, kdybychom si nezpestřili cestu zpět do reality. Zastavili jsme se v Salzburgu, historické centrum máme už dávno za sebou, a proto jsme navštívili místní zoo, která je vhodně usazená do místní krajiny. Nabízí skvělé protažení na cestě a ještě lepší podívanou pro malé i velké. Můžete zde vidět kozorožce, kamzíky, vlka polárního, psa hřivnatého, pandu červenou, tučňáky či volně se pohybující lemury a mnohé další krasavce.

 

bottom of page